Filmy i nagrania dotyczące Objawień w Oławie

Większość filmów zostało dodanych razem z odnośnikami do pobrania ich treści na swój komputer, gdyż mogą zostać usunięte, lub w inny sposób naruszone z zewnętrznych źródeł, a zawsze lepiej jest mieć je na swoim nośniku, niż na obcym serwerze filmowym.


Msza Święta sprawowana w Oławie – 8. IX 1999r.

Film ze sprawowowania Mszy Świętej, sprawowanej w Sanktuarium Matki Boże Królowej Wszechświata i Bożego Pokoju w Oławie. Kapłanem sprawującym Mszę Świętą jest ks. Andrzej, ten sam, który później będzie odprawiał Mszę Świętą przed pogrzebem p. K. Domańskiego. Kto znałby nazwisko tego księdza byłby proszony o taką wiadomość w zakładce kontakt. Pierwotnie ten film został on umieszczony tutaj w dwóch częściach:
http://www.prorocykatolik.pl/Kr%C3%B3lowa-Bo%C5%BCego-Pokoju—na-ratunek-Ko%C5%9Bcio%C5%82owi.php

Istnieje pewna szansa na uzyskanie w przyszłości tego materiału w wyższej jakości. Poniżej można obejrzeć film już z dwóch części złożony:

Całe nagranie (dwuczęściowe) można też pobrać na swój komputer z poniższego odnośnika w formie archiwum .zip:
https://megawrzuta.pl/download/5bb33cbbe0fb4115e512a5596c0ef7d2.html


Pogrzeb Kazimierza Domańskiego (25.06.2002r)

 

Wizjonerowi Kazimierzowi Domańskiemu skrócono życie, czyli go zabito w szpitalu i to także jest jeden z wątków, który będzie sprawdzany w toku rehabilitacji tych wielkich polskich Objawień.
Pogrzeb miał miejsce we wtorek 25-go czerwca 2002r. zaś wizjoner zmarł 21-go czerwca, czyli w piątek, więc mamy dwa dni odmawiania Bolesnych Tajemnic Różańca Świętego, a sam Kazimierz Domański znosił olbrzymie cierpienia z rąk różnych prześladowców, w późniejszym okresie przeważnie duchownych, wśród których przodował ks. kard. Henryk Gulbinowicz, który nigdy nie pojawił się na miejscu Objawień, choć, jako ordynariusz miejsca ma taki obowiązek. Warto zwrócić uwagę na dłonie wizjonera, na których widać ślady po stygmatach, które za życia miał ukryte i sprawiały mu ból duchowo, niewidocznie z zewnątrz.
Można także go obejrzeć na CDA,pl i na Glorii.tv, poniżej udostępniam odnośnik do Glorii:
https://gloria.tv/video/dgTuMyAzWggB28a7qWwqyzfGtCud (2002)

Najważniejszy, poza nagraniem Mszy Świętej i po pogrzebie film o Objawieniach Oławskich — pokazuje przekrojowo wszystkie zagadnienia związane z Oławą jeszcze w czasie ich trwania, choć pokazuje także dwulicową postawę ks. Kazimierza Barzyckiego, niestety, Objawienia w Oławie wywoływały reakcje hierarchii kościelnej, która doprowadzała do potwornych prześladowań i nacisków „moralnych” na kapłanów.
Film można obejrzeć na przykład tutaj:
https://gloria.tv/video/Z2pwt3q7EJFg2SRHZBAyruacL

Polecam także pobranie tego filmu, odnośnik znajdziemy poniżej:

 Oława cz. 6/9 – Cud (2016)

Krótki film zawierający nagrania z wywiadu, udzielanego na ulicach Oławy.
Pierwotnie opublikowany na Youtubie przez Centrum Sztuki w Oławie, poniżej możemy go pobrać na swój komputer:


Sanktuarium Nowy Otok k. Oławy — materiał pokazujący stan Sanktuarium i jego obszaru w 2015r.


Cudowny ogródek działkowy Kazimierza Domańskiego — reportaż wrocławskiego oddziału TVP z 14. rocznicy objawień


Łukasz Orbitowski — Altanka działkowa należąca kiedyś do wizjonera z Oławy, Kazimierza Domańskiego. (maj 2018r.)

 
Do tego człowieka pojawiły się uwagi, że mówi o sobie, że jest niewierzący. Rozumiem być może powody tych uwag, ale zaznaczam, że nie ma filmów o altance, które pochodziłyby od tych osób, które mają do tego człowieka zastrzeżenia. Jest to obecnie jedyny film, który pokazuje altankę i w nim autor się absolutnie nie naśmiewa, pokazuje sprawę rzeczowo i merytorycznie, co gdzie jest.
 


 

852 total views, 2 views today