Niezbędnik współczesnego pielgrzyma do Oławy

Niezbędnik pielgrzyma oławskiego

Jeśli nie mieliśmy okazji przybyć na miejsce Objawień w czasie, gdy one trwały – nic straconego, w tym artykule zostaną przedłożone informacje, z którymi warto się zapoznać, aby łatwo odnaleźć poszukiwane obiekty i wiedzieć, czego się można spodziewać. Osoby, które wróciły z pielgrzymki prosimy o informacje na przykład na temat źródła wody, tak niegdyś słynnej z właściwości uzdrawiających.

Polecam ten artykuł wydrukować sobie z tego źródła PDF, aby nie zapomnieć go, wybierając się na miejsce, w ten sposób możemy oszczędzić sobie wiele trudu, artykuł zajmuje dwie strony A4, które dobrze jest włożyć do koszulki na kartki, aby mieć podręczne źródło informacji pielgrzymkowej.

Niezbędnik pielgrzyma oławskiego – wersja do wydrukowania na dwóch stronach A4 .PDF

 

Proponowane są trzy punkty związane z Objawieniami:

1. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Wszechświata i Bożego Pokoju.

Dziś występuje urzędowo pod nazwą Najświętszej Maryi Panny Królowej i mieści się przy ulicy Nowy Otok 8. Wygląda na to, że większość, czy prawie wszystkie obiekty zewnętrzne pozostały na swoich miejscach, w tym pomnik p. Domańskiego. Księża są tam niechętni historii Objawień, kaplica Bożego Miłosierdzia przy kościele jest zamknięta i nie sposób się tam dostać, a przechowywano tam wota za uzdrowienia.

2. Altanka Objawień.

Altanka przetrwała w stanie jak się wydaje bardzo dobrym, podobno opiekuje się nią jakaś starsza i pobożna pani. Jest to Rodzinny Ogród Działkowy im. Jakuba Sobieskiego, zaś adresem wewnętrznym altanki jest tak jak przed laty al. Morelowa 457.

 

3. Grób państwa Domańskich

Grób Państwa Domańskich mieści się przy ul. Zwierzynieckiej na starym cmentarzu oławskim. Szukamy sektora IV w rzędzie 11. Łatwo go znajdziemy, idąc wzdłuż głównej alei cmentarza, dosyć blisko strefy pochówku sowieckich żołnierzy.

 

 1,695 total views,  2 views today