Objawienia w Okoninie k. Grudziądza

Przebieg Objawień Okonińskich

Uwaga!
Od niedawna działa osobna strona internetowa poświęcona właśnie tym Objawieniom w Okoninie, czyli polskiemu Medjugorie:
https://ObjawieniaOkonin.pl

Krzysztof Czarnota, rolnik z Okonina k. Grudziądza w dniu 14. czerwca 1990r. około 20:00, wracając z żoną z dojenia krów zauważył, że wierzbą strasznie miota wicher, mimo że nie było wiatru. Powiedział do żony, że zobaczy, co tam jest. Podszedłszy bliżej, zobaczył na obłoku Matkę Bożą, która doń przemówiła:

Nie lękaj się. Ludzie są niegodni, ale opamiętania nadszedł czas. Przyszłam upomnieć ludzi, wezwać do pokuty, do modlitwy. […]

18. czerwca wizjoner zawiesza na drzewie kapliczkę.

 5. września tego samego roku, gdy przyszedł się modlić, zauważył, że z tej figurki, z okolic serca popłynęła krew, co widzieli pielgrzymi (około 50-70 osób), co widział także zawiadomiony ksiądz proboszcz. Cud publicznego krwawienia powtórzył się jeszcze w Wielki Piątek – 29. marca następnego roku. Krew wspólnie z księdzem proboszczem oddano do badania, które wykazało, że to krew ludzka.

Kolejny cud nastąpił 5. września 1991r., gdy wizjoner Krzysztof wziął ze sobą 6 różańców do pobłogosławienia i wtedy ukazała mu się Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus na ręku i powiedziała:

Dobrze, żeś przyniósł te różańce do błogosławienia, ale będziesz miał ich za mało.

Matka Boża wyciągnęła rękę do błogosławienia i Dzieciątko także błogosławiło. Po jakimś czasie wizjoner zauważył, że trzyma w ręce nie sześć, a piętnaście różańców. Różaniec rozdawał je wskazanym przez Matkę Bożą osobom.

W dniu 8. maja 1994. Matka Boża zapowiedziała, że będzie przychodziła regularnie w każdą II niedzielę miesiąca. Przekazano 68 Orędzi, w których podawane były cele tych Objawień. Głównym celem było przybliżenie ludzi do Pana Jezusa. Wzywano do pokuty, do modlitwy, do odmawiania Różańca. Ostatnie objawienie miało miejsce 15. czerwca 1997r., przedostatnie było dzień wcześniej – w siódmą rocznicę pierwszego. W ostatnim roku wiele było mówione o tym, aby ludzie czytali Orędzia i wprowadzali je w życie, zwłaszcza Matka Boża mówiła tak 8. grudnia 1996r.

Jednym z ostatnich pytań zadanych przez Matkę Bożą w było to, czy ludzie żyją tymi Orędziami.

 

 

Stan współczesny

Zbudowano tam kaplicę pw. Bożego Cierpienia o pięknym wystroju, działa tam osoba o darach mistycznych, która pokazała w internecie film z Cudowną Fotografią, która znajduje się w kaplicy. Wygląda na to, że w II niedziele miesiąca odprawiana jest tam Msza Święta, ale nie wiem, czy zawsze o tej samej godzinie.

Materiały znalezione w internecie

 

Strona facebokowa, gdzie znajdziemy sporo zdjęć:
https://www.facebook.com/Objawienia-w-Okoninie-379519372875701/

Film o Objawieniach, nazywa się „Sfotografowałem zmartwychwstanie”, znajdziemy go także na CDA i Glorii.tv (podaję kilka odnośników, gdyby z któregoś usunięto):

https://www.cda.pl/video/550309779

https://gloria.tv/post/HUgsZmVU69iZ3LXFy63YKahz9

Drugi, dłuższy film z 1993r., gdzie mamy wskazane liczne świadectwa uzdrowień duchowych i cielesnych, oraz wymienione inne dowody prawdziwości tych wydarzeń:

https://www.cda.pl/video/568052644

https://gloria.tv/post/CKhHeT9kgHBF2jYBorrMrU1ev

Potwierdzenia prawdziwości Objawień w Okoninie, podane przekazach z Oławy

 

Podkreślenia zostały dokonane tam, gdzie wymieniany jest Okonin, bądź sam wizjoner Krzysztof Czarnota.

Objawienie nr 108 — 26 VIII 1991. — Oława

[mówi Matka Boża]:

Ja, Matka Boża pobłogosławię tych chorych kapłanów i wszystkich chorych i tę niewiastę ze Szwajcarii w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Błogosławię tych wszystkich, którzy tutaj są. Błogosławię tych wszystkich w waszym kraju, którzy mają przekazy. Błogosławię Krzysztofa — rolnika z Okonina, który szczególnie potrzebuje błogosławieństwa i wszystkich, którzy mają przekazy: Stanisława Ślipka, Stanisława Kaczmara, Chmielakową, Antoniego, Walentego, Jadwigę i tę, która jest ukryta ze Szczecina, Franciszkę, Biernackiego i ciebie błogosławię, mój synu, w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Objawienie nr 112 — 24 XI 1991. — Oława

[mówi Pan Jezus, jako Chrystus Król]:

Mój synu, przekaż, aby jak najczęściej wierni odwiedzali te miejsca, gdzie schodzi moja Matka: w Chotyńcu, u Ślipka, w Oławie i u rolnika z Okonina. Ale za rolnika macie się dużo modlić, bo jest nieposłuszny Mnie, Chrystusowi Królowi. Upominałem go, aby rozpowszechniał orędzia, gdyż on nie rozpowszechnia orędzi mojej Matki. Ja, Jezus Chrystus wzywam, aby on te orędzia rozpowszechniał, aby nie słuchał nikogo, aby słuchał mojej Matki i Mnie, Chrystusa Króla. Przekaż w tym orędziu, aby nie załamywał się nigdy, bo on już się załamał. Słaba wiara u niego, ale przez wasze modlitwy podniesiecie go, dźwigniecie go, bo to jest mój syn, to jest moje dziecko. Módlcie się za niego, módlcie się za Ślipka, bo jest w podeszłym wieku. Ale tam wielkie łaski spływają na tym miejscu, tak jak u brata Stanisława w Chotyńcu. Tam też spływają łaski.

Objawienie nr 117 — 25 III 1992. — Oława

[mówi Pan Jezus]:

Mój synu, największe łaski spływają na Jasnej Górze i w tych miejscach, gdzie moja Matka schodzi i Ja, Jezus Chrystus: Oława, Ruda — brat Ślipek, Chotyniec, Okonin — rolnik, Jadwiga, która ma Cierniową Koronę, Franciszka, Antoni, Chmielakowa i Walenty. Ci, którzy są podani, mają przekazy, ale ci, których nie ma podanych, nie mają przekazów.

………

Na wszystkich miejscach objawień będą stały świątynie. Będzie u brata Ślipka wielka świątynia, bo tam Ja, Jezus Chrystus wybrałem to miejsce i moja Matka. Będzie też w Okoninie. Będą świątynie wszędzie tam, gdzie Ja, Jezus Chrystus wybrałem swoje miejsce. I chcę, abyście wy, moje dzieci, modlili się za te miejsca, aby jak najszybciej powstały świątynie.

[mówi Matka Boża]:

Mają przekazy: Walenty, Antoni, Stanisław z Chotyńca, rolnik z Okonina, Jadwiga, która ma Cierniową Koronę, Chmielakowa i Franciszka. Oni mają przekazy ode Mnie i od mego Syna.

Objawienie nr 127 — 7 X 1992. — Oława

[mówi Matka Boża]:

Niech wierni będą ostrożni. Wiedzą, gdzie są przekazy prawdziwe: Oława, Ruda, Chotyniec, Okonin i w innych miejscach: Franciszka, Walenty i osoba ukryta ze Szczecina, która już nie ma przekazów, ale wydano książkę z orędziami przez nią przekazywanymi. [Zofia Nosko – dop. red.]

Objawienie nr 171 — 17 I 1995. — Oława

[mówi Pan Jezus]:

Moje dzieci, słuchajcie tych, którzy mają przekazy, a szczególnie słuchajcie w miejscu objawień, w Oławie, w Rudzie, w Okoninie i w innych miejscach, tam gdzie Ja schodzę, bo nie wszędzie Ja schodzę. Wielu wymyśla sobie, że mają objawienia. Każdy będzie odpowiadał za siebie. Najważniejsze przekazy są w Oławie, w Rudzie i w Okoninie.

Galeria zdjęć z Okonina, stan współczesny

 2,851 total views,  1 views today