Książki o Objawieniach Oławskich

Maszynopisy p. Kazimierza Domańskiego

Najcenniejsze źródła wiedzy o Objawieniach Oławskich, gdyż zawierają pełną, nieskróconą w żaden sposób treść ze wszystkimi szczegółami. Jeśli ktoś miałby je w posiadaniu, zwłaszcza większą ilość, byłby serdecznie proszony o kontakt. Chodziłoby o uzyskanie skanów tych maszynopisów, zostałyby zwrócone w bardzo dobrym stanie.
Przykładowy maszynopis wyglądał tak:Iskra Bożego Pokoju z Oławy

Niedostępna w sprzedaży, pierwsza część najważniejszej z książek o Oławie. Zawiera większość Orędzi i wiele zdjęć. Jej treść w znacznej mierze została wykorzystana do spisania treści Orędzi na naszej stronie internetowej. Jeśli ktoś chciałby, może podzwonić do antykwariatów na Śląsku, może się jeszcze znajdą. Wydawnictwo „Arka” z Wrocławia nie ma jej u siebie.
Okładki wyłącznie miękkie, 621 stron dla wydania III, (rozszerzonego i uzupełnionego), oraz wygląd takiej książki. Wcześniejsze wydania mogły występować także w białych oprawach.


Iskra Bożego Pokoju z Oławy część II

Druga część, znacznie mniej obszerna, zawiera Orędzia z lat 1996-97. Bardzo pożyteczna wiedza z niej płynie, jej przeczytanie jest wystarczające do zrozumienia, czym są Przekazy z Oławy. Znajdziemy ją bez problemu na portalach ogłoszeniowych, poza tym, Wydawnictwo „Arka” z Wrocławia wciąż ma ją u siebie.
Jest to najbardziej pożyteczna książka o Oławie i wciąż łatwo dostępna.
Bardzo polecany jest jej zakup, tym bardziej, że szybko ją w internecie znajdziemy i będzie tania, absolutnie nie w cenach białych kruków, jakimi te inne, wymienione tutaj książki.
Okładki wyłącznie miękkie, 225 stron, liczne zdjęcia.

 


Jutrzenka Bożego Pokoju z Oławy

Wydana ósmego września 1996r. książka zawiera pierwsze 142 Orędzia.  Jest to pozycja częściowo pokrywająca się z pierwszą częścią „Iskry Bożego Pokoju z Oławy”, lecz skromniejsza, zawierająca mniej opisów, ilustracji i samych Orędzi (została wcześniej, niż „Iskra” wydana).
Okładka miękka, książka liczy sobie 380 stron i kilkanaście zdjęć. Jeśli ktoś ma pierwszą część „Iskry Bożego Pokoju z Oławy”, to nie trzeba rozglądać się za tą książką, tym bardziej, że jest to tytuł bardzo trudno dostępny. Podano tam, że książkę spisał ks. Władysław S.


Cuda w Polsce Ludowej. Studium przypadku prywatnego objawienia maryjnego w Zabłudowie.

Książka autorstwa p. Macieja Krzywosza, opublikowana nakładem białostockiego IPN-u.
Strony 121-136 zawierają interesujące informacje o Oławie.
Jej wersję elektroniczną można poczytać, pobierając ją z poniższego odnośnika:

M_Krzywosz_Cuda_w_Polsce_Ludowej. PDF
(16MB)


INNI ludzie powiatu oławskiego, tom II

Książka, zawierająca informacje o p. Kazimierzu Domańskim i o samych Objawieniach. Jest to kilkudziesięciostronnicowy artykuł autorstwa p. Jerzego Kamińskiego, redaktora naczelnego Gazety Oławskiej, zawiera liczne fotografie. Są to poukładane chronologicznie wycinki z artykułów, które w międzyczasie opisywały działania p. Domańskiego. Bardzo pożyteczna dawka wiedzy. Książka dostępna w zasadzie tylko na terenie Oławy i okolic (dolne zdjęcie wyjaśni, gdzie dokładnie).

Miejsca możliwego zakupu na terenie Oławy
 434 total views,  1 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *