Książki

Maszynopisy p. Kazimierza Domańskiego

Najcenniejsze źródła wiedzy o Objawieniach Oławskich, gdyż zawierają pełną, nieskróconą w żaden sposób treść ze wszystkimi szczegółami. Jeśli ktoś miałby je w posiadaniu, zwłaszcza większą ilość, byłby serdecznie proszony o kontakt. Chodziłoby o uzyskanie skanów tych maszynopisów, zostałyby zwrócone w bardzo dobrym stanie.
Przykładowy maszynopis wyglądał tak:Iskra Bożego Pokoju z Oławy

Ciężko dostępna w sprzedaży, pierwsza część najważniejszej z książek o Oławie. Zawiera większość Orędzi i wiele zdjęć. Jej treść w znacznej mierze została wykorzystana do spisania treści Orędzi na naszej stronie internetowej. Jeśli ktoś chciałby, może podzwonić do antykwariatów na Śląsku, może się jeszcze znajdą. Wydawnictwo „Arka” z Wrocławia nie ma jej u siebie.
Okładki wyłącznie miękkie, 621 stron dla wydania III, (rozszerzonego i uzupełnionego), oraz wygląd takiej książki. Wcześniejsze wydania mogły występować także w białych oprawach.

Iskra Bożego Pokoju z Oławy część II

Druga część, znacznie mniej obszerna, zawiera Orędzia z lat 1996-97. Bardzo pożyteczna wiedza z niej płynie, jej przeczytanie jest wystarczające do zrozumienia, czym są Przekazy z Oławy. Znajdziemy ją bez problemu na portalach ogłoszeniowych, poza tym, Wydawnictwo „Arka” z Wrocławia wciąż ma ją u siebie.
Jest to najbardziej pożyteczna książka o Oławie i wciąż łatwo dostępna.
Bardzo polecany jest jej zakup, tym bardziej, że szybko ją w internecie znajdziemy i będzie tania, absolutnie nie w cenach białych kruków, jakimi te inne, wymienione tutaj książki.
Okładki wyłącznie miękkie, 225 stron, liczne zdjęcia.


Jutrzenka Bożego Pokoju z Oławy

Wydana ósmego września 1996r. książka zawiera pierwsze 142 Orędzia.  Jest to pozycja częściowo pokrywająca się z pierwszą częścią „Iskry Bożego Pokoju z Oławy”, lecz skromniejsza, zawierająca mniej opisów, ilustracji i samych Orędzi (została wcześniej, niż „Iskra” wydana).
Okładka miękka, książka liczy sobie 380 stron i kilkanaście zdjęć. Jeśli ktoś ma pierwszą część „Iskry Bożego Pokoju z Oławy”, to nie trzeba rozglądać się za tą książką, tym bardziej, że jest to tytuł bardzo trudno dostępny. Podano tam, że książkę spisał ks. Władysław S., co oznacza ks. Władysława Seweryna.

Iskra Bożego Pokoju z Oławy – starsze wydania

Różnią się od siebie okładkami, nieco inną czcionką, ale wszystkie mają notatkę, że jest to pierwsze wydanie. Identyczna jest liczba stron. Wewnątrz tej z wyraźnym zdjęciem zdjęcia są wyższej jakości. Być może ta z niewyraźnym zdjęciem okładkowym jest jakimś pierwotnym „prawydaniem”, przed publikacją tej wersji z wyraźnym zdjęciem, która wygląda już całkiem na zwykłą książkę. 127 stron, opracował ks. Władysław Seweryn. Z tyłu mamy mapę okolic Oławy.


DRUGIE ORĘDZIA ZBAWIENIA
Byłem w szponach diabła

Niebywale interesująca książka autorstwa „brata doktora”, „żebraka NMP”, dra Wiesława Łyjaka – bardzo złożona biografia, wraz z obszernymi raportami o Oławie – o bataliach toczonych przed sądami, o cudach, o tym, jak bardzo siły masońskie, oraz utajeni chazarscy Żydzi o nazwiskach zmienionych na polsko brzmiące szkodzili temu miejscu. Książka niebywale niewygodna dla systemu, licząca 518 numerowanych stron drobnym drukiem. Przez cztery lata nie chciało jej wydać kilku wydawców! Książki tak niewygodnej nie sposób znaleźć. Zawiera wiele Orędzi, w większości tych z Oławy. Autor książki budował sanktuarium Matki Bożej prześladowanych i terroryzowanych w Kępie Gosteckiej. Stoi ono do dnia dzisiejszego, autor zmarł 27.09.2008r.

Książkę wciąż można znaleźć do kupienia na portalach, jak allegro, czy OLX!

 


Cuda w Polsce Ludowej. Studium przypadku prywatnego objawienia maryjnego w Zabłudowie.

Książka autorstwa p. Macieja Krzywosza, opublikowana nakładem białostockiego IPN-u.
Strony 121-136 zawierają interesujące informacje o Oławie.
Jej wersję elektroniczną można poczytać, pobierając ją z poniższego odnośnika:

M_Krzywosz_Cuda_w_Polsce_Ludowej. PDF
(16MB)


INNI ludzie powiatu oławskiego, tom II

Książka, zawierająca informacje o p. Kazimierzu Domańskim i o samych Objawieniach. Jest to kilkudziesięciostronnicowy artykuł autorstwa p. Jerzego Kamińskiego, redaktora naczelnego Gazety Oławskiej, zawiera liczne fotografie. Są to poukładane chronologicznie wycinki z artykułów, które w międzyczasie opisywały działania p. Domańskiego. Bardzo pożyteczna dawka wiedzy. Książka dostępna w zasadzie tylko na terenie Oławy i okolic (dolne zdjęcie wyjaśni, gdzie dokładnie).

Miejsca możliwego zakupu na terenie Oławy
 1,609 total views,  3 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *